Познато е дека меѓу Јелена Карлеуша и Светлана Ражнатовиќ веќе со години се водат судски спорови. Иако до сега не се мешаше во тоа, ќерката на Цеца, Анастазија неодамна изјави дека нејзината мајка ја направила најдобрата работа со тоа што „не се спушта на нивото на Карлеуша“.

Но, Jелена не и остана должна за ова, па преку Инстаграм имаше јасна порака за младата Ражнатовиќ.

Пресмешна девојко, ти како ќерка на убиец, крадец и воен злосторник Аркан и мајка-осуден криминалец позната по крадење на милионо за земунскиот клан полемизираш за мене?! Девојко дали си при свест?! Кога ќе помислиш на мене, стани и стој мирно! Оди сега, пеј си со таа харизма на умрен хрчак и генетика на ситен крадец и ромска гатачка и пшшшт! Пушти ја мајка ти да суд да си ги води валканите војни поради моите кривични пријави, напиша Јелена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.