Младата музичка надеж Анастасија Ражнатовиќ работи на подготовка на новиот албум, но и покрај тоа што е презафатена со работа, успеала да донесе голема жвотна одлука и да започне самостојно да ѓивее со момчето Ѓорѓе.

Таа вели дека иако ја советувале дека се ќе се смени кога ќе се осамостои, таа и не забележала дека нешто се сменило кај неа, бидејќи не е далеу од домот на мајка ѝ и се уште поминува многу време со семејството.

Летово ќе му се посвети на албумот, но се надева дека ќе најде време и за кус одмор. Во минатото Анастасија го минуваше целото лето на Кипар во семејната куќа или пак на грчките острови, најчесто на Миконос.

View this post on Instagram

Summer is finally here ☀️😏

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

Се надевам дека ќе направам хаос на естрадата со новиот албум. Кога направија овие две песни, ќе може и албумот. Одговорноста е поголема, имав према по првата песна дали двотата ќе ја надмине, ама ја надмина и тоа многу повеќе, вели Анастасија за српските таблоиди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.