Балканската ѕвезда Светлана Ражнатовиќ-Цеца денеска го крштеваше својот прв внук од најзиниот син Вељко и снаата Богдана. Анастасија, пак, во емотивно видео на „Инстаграм“ првпат го покажа во јавноста малиот Жељко.

За крштевката беше подготвена и специјална торта во боите на српското знаме:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.