Анастасија Ражнатовиќ реши да проговори за траумите што ги доживеала а се поврзани со приведувањето на нејзината мајка во домот после атентатот на Зоран Ѓинѓиќ. Таа вели дека со тоа вечно ќе живее и оти никому не го посакува.

Замислете да имате четири години и четири пушки да ви бидат вперени во глава додека отворате очи и се будите. Тоа што не изигруваме жртви и не се вадевме на големо насилство не значи дека не се случило. Срам да ви е-напиша Анастасија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.