Анабела Атијас жестоко одговори на прозивките на бившиот сопруг Гаги Џогани кој ја обвини дека со приказните за неговите измами со нејзини другарки само сакала да се претстави како жртва.

Негово право е да мисли што сака, иако се брани од погрешни личности. Имам право да зборувам за својот љубовен живот, а прашањата на кои одговарав се однесуваат на мојот живот, кој не беше среќен. Тоа е мој неуспех, темата беше таква и не сакав да зборувам за бајки, рекла пејачката за српски „Курир“ и додала: Гаги беше тој голем фраер кој што го правеше тоа, не знам зошто сега му пречи. Кога станува збор за семејството, зошто кога ме изневеруваше не размислуваше за нив, истакнала Анабела и заклучила дека сега со Гаги се во коректни односи, но не се слушаат често.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.