Српскиот пејач Дарко Лазиќ вечерва го одржа големиот концерт во Сава центарот во Белград, а во првите редови го бодреше ќерката Лорена од првиот брак. Поранешната сопруга Ана Севиќ не можеше да ги задржи солзите кога Лазиќ ја повика малата Лорена да се качи на сцената за да ѝ пее.

Севиќ и Лазиќ се разведоа неодмна, кога тој го доби синот со свршеницата Марина. Пејачката неколку пати во медиумите има изјавено дека Дарко ретко ја гледа ќерката и дека пропушта многу битни моменти од нејзиниот живот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.