Јана Тодоровиќ и Драган Којиќ Кеба пред неколку дена заедно пееле на една ромска свадба, а таму, како што пишуваат медиумите, дошло до задевање меѓу двајцата пејачи.

Тие двајцата беа многу вредни, а гостите неуморно нарачуваа песни, иако не инсистрираа кој од нив двајцата ќе пее, па Кеба малку забушаваше. Секако Јана тоа го забележа, па реши малку да му го сврти вниманието. Во еден момент меѓу две песни, Јана му пријде на Кеба и низ шега му рече: Ало бре, само седиш тука и се огледуваш, а јас работам за двајцата!Веројатно можам малку и јас да седнам, не можам сама да ни заработам и бакшиш и хонорар- рекол изворот.

Кога тоа то слушнал Кеба веднаш скокнал.

И рече на Јана, седи Јано, одмарај! Сега јас ќе работам барем два часа, не се грижи. И навистина после тоа даде полн гас и пееше. Баш добро поминаа двајцата. Не се налути Јана на него, само малку го прозва – додал изворот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.