Подзаборавната хрватска пејачка Алка Вуица реши повторно да го сврти вниманието на себе. А како би го направила освен со разголени фотографии. Алка беше популарна во деведесетите години кога имаше неколку хитови а пишуваше и текстови за најголемите ѕвезди.

Алка најпрво позираше во бикини а потоа отиде и чекор подалеку и се соблече во горниот дел.

Секоја чест на храброста и на нејзините 58 години

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.