Српската пејачка Александра Пријовиќ денеска го прослави својот 25. роденден.

Пејачката, освен новата песна и видео спот, со своите фановите сподели и што добила од сопругот и блиските пријатели.

Таа на Инстаграм објави фотографии од големи букети цвеќиња, а за српските медиуми откри и дека штом се разбудила нејзиниот сопруг Филип прв и го честитал роденденот.

Меѓу оние кои го честиташе роденденот на Пријовиќ беше и нејзината „свекрва“ односно Лепа Брена.

Среќен роденден, секогаш те прати љубов, храброст и поддршка – напиша Брена покрај заедничката фотографија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.