Со емотивен пост за нивното запознавање и поканата да гостува на негов концерт, која ја смета за „дипломирање“, Северина му кажа последно збогум на нејзиниот идол Ѓорѓе Балашевиќ. „Сите жени чекаа таков, како од твоите песни“, му пишува хрватската пејачка на Панонскиот морнар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Северина открива дека неговиот син Алекса бил нејзин голем фан, но баш песната посветена на Алекса му донесе грутка во грло на Балашевиќ, за што само неодамна ја прозва пејачката.

Таа ја преработила песната „Успаванка за дечака“ на Балашевиќ, но за тоа не побарала дозвола. По тој повод, Балашевиќ се обрати до Северина, но и до јавноста, преку профилот на Фејсбук на својата ќерка Јелена:

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.