Пејачот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски (65), кој е од Македонија  добиќерка со 48 годишната  Словенка Барбара Весел. Аки пред неколку месеги имаше медицински проблеми и полесен срцев удар.

Аки и Барбара на ќеркичката и дале име Антонија, пренесува РТЛ Екслузив. Барбара е медицински техничар. Аки досега има две деца од два брака.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.