Не е реткост јавните личности да бидат прогласени за мртви на социјалните мрежи, а овој пат во таква ситуација се најде српскиот пејач, Аца Лукас кој веднаш ја демантираше веста дека бил изрешетан со 15 куршуми во центарот на Белград.

Што да кажам, освен на стручњакот кој го смисли ова да му посакам сè најдобро, бидејќи очигледно не е баш најдобар. Впрочем, воопшто не му е добро. Но, како што велат „Што и е на бабата мило, тоа и се сонило“. Овој пат, за жал на овој дегенеретик, бабата имаше „фејк“ сон. Кој и да го смислил ова можам да му кажам да не го дочека тоа што му се мотка во глава и секако „горе“ да оди пред мене, што и ќе се случи. Бидејќи такви идиоти не треба да живеат. Сè можам да замислам, но дека некој посакува и објавува туѓа смрт, тој навистина не е за живот. Пријатели и обожаватели, добро сум, жив и здрав. И ќе бидам уште долго, напиша Лукас на социјалните мрежи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.