Српскиот пејач Аца Лукас синоќа после полноќ е приведен во полициска станица, откако при рутинска контрола во белградсата населба Бањица неговиот алкотест покажал дека има повеќе промили алкохол во крвта од дозволената граница.

Вистина е, приведен сум, имав малку повеќе алкохол во крвта. Бев во полиција, тие само си ја работеа својата работа, како и за секој друг граѓанин. Лага е дека сум бил безобразен и сум ги навредувал и бегал. Сега ќе одам пред судија, сигурно ќе добијам казна зошто имав 0.95 промили алкохол во крвта. Уредно ќе си ја платам, вели Лукас за српски „Телеграф“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.