Не стивнува конфликтот меѓу фолкерот Аце Лукас и Оливера Ковачевиќ, главната уредничка на Забавната програма на РТС.

Нејзината изјава во гостувањето во утринската програма кога рече дека тие не се институција за ресоцијализација на затвореници која се однесуваше на Лукас, шокираше многумина, а фолкерот не и остана должен, па брутално одговори на нејзините јавни провокации.

Немам што повеќе да дискутирам со „офуцана“ плејбој зајачица… Имам многу попаметни и поубави работи . Мојата кариера е многу поголема од оваа секташка. Таа ќе има многу работа многу во наредните денови да објасни на цела нација…Кражбата на илјадници и илјадници текстуални гласови кои требаше да одат во хуманитарни цели…Не сакам да се борам со таа изветвена анемична баба… Едвај чекам да ја видам на суд, едвај чекам да ја видам таа тужба што ја испрати, за да и донесам сведоци кои ќе зборуваат за нејзината долгогодишна корупција на функцијата што ја има, но не за долго.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.