Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во неговиот дом.

Како што објавија српските медиуми, Лукас почувствувал силни болки во стомакот, а бидејќи болката не престанала, Лукас побарал лекарска помош.

Веднаш бил примен во болница, каде што лекарите детално го прегледале и му ги направиле сите потребни анализи.

Лекарскиот тим дошол до заклучок дека не станува збор за некаква сериозна состојба или болест, по што пејачот бил пуштен на домашно лекување.

При испитувањата е утврдено и дека Лукас не е позитивен на корона вирусот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.