Најпознатиот македонски шоумен Игор Џамбазов денеска полни 58 години или како што во негов стил соопшти: На денешен ден пред 40 години, станав полнолетен…

Честитки од утрово пристигнуваат од неговите пријатели и соработници, како и од неговата сакана Илина Арсова.

Вчера Џамбазов снимаше и видеоспот за неговата песна „Love is so good“, за кој вели едвај чека да го видиме.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.