Поминаа 40 дена од смртта на раперот Гру кој трагично го заврши животот во водите на Дунав.

На поменот се појавија најдобрите пријатели на пејачот и секако сопругата Даница и родителите.Тие не можеа да ги скријат солзите и тага од загубата.

Гробот го преплавија со цвеќиња, а мајката кога се приближи само изусти.

Сине ти дојде мајката, по што беше тргната настрана поради тоа што не можеше да стои на нозе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.