Плус сајз моделот Ешли Грејем и нејзиниот сопруг Џастин Ервин станаа родители на момче, а Ешли ја соопшти убавата вест преку Инстаграм.

Во саботата нашите животи се променија на подобро. Им благодарам на сите на љубовта и поддршката за време на овој неверојатен период“, напиша таа во објавата.

Ешли и нејзиниот сопруг се венчаа пред девет години, а до брак живееја во целибат за да си докажат еден на друг верност и посветеност

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.