Еден од најдобрите млади фудбалери во светот, нашиот Елиф Елмас ги изненади своите следбеници на Инстаграм.

Овој пат не беше видео на кое дава гол од позади стативите, туку фотографија која буквално ги остави без зборови половината милион обожаватели.

Елиф на своето „стори“ на Инстаграм објави кеса со долна облека, кадифено мече облечено во дресот на Наполи и букет цвеќе.

Со оглед на тоа дека брендот кој може да се забележи на кесата произведува само женска долна облека, логично е дека младиот фудбалер изненадил некоја девојка…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.