Пред околу една година македонската естрада се прости од Влатко Илиевски, а пејачката Елана Ристеска не можеше да ја сокрие тагата што ја чувствува од загубата на својот пријател.

Таа објави стара фотографија на која таа позира покрај него, а за истата напиша и емотивен опис, кој обожавателите на Влатче ги остави во солзи.

Ете така ќе си најдеш слика од времето сосема случајно и ќе те погоди како нож во гради кога ќе здогледаш кој е на сликата. Толку убав, толку млад, толку талентиран и оригинален.. и си викаш, до кога ќе губиме време на социјалниве мрежи да исправаме криви Дрини, кој-што рекол и направил, кој-каков бил.. До кога? До каде? Има ли крај? Од денес нов лист на книгава наречена-живот!“

 

View this post on Instagram

 

Ете така ќе си најдеш слика од времето сосема случајно и ќе те погоди како нож во гради кога ќе здогледаш кој е на сликата.Толку убав, толку млад,толку талентиран и оригинален.. и си викаш, до кога ќе губиме време на социјалниве мрежи да исправаме криви Дрини, кој-што рекол и направил, кој-каков бил.. До кога? До каде?Има ли крај?Од денес нов лист на книгава наречена-живот! #влатчеилиевски #влатчетесакаме #незаборав

A post shared by ELENA RISTESKA ARTIST (@elenaristeska_era) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.