Последниве неколку месеци се неразделни, па дури почнале и да настапуваат заедно

Деновиве низ скопската чаршија кружат приказни и муабети дека Елена Ристеска и Влатко Лозановски се во врска. Наводно, последниве неколку месеци пејачите се зближиле и се неразделни, па дури и почнале да настапуваат заедно. И на нивните профили на социјалните мрежи можат да се видат заеднички фотографии, а на една од нив Елена во описот напишала дека Влатче е златен.

 

View this post on Instagram

 

Со моите драги колеги снимавме преубава божиќна песна “Небо и земја” за која снимаме спот утре и задутре… Едвај чекам да ја чуете , а без Отец Партениј, Сестра Касијана и браќата и сестрите од @bigorskimanastir и манастирот во Рајчица немаше да се сплотиме сите за убава цел-да шириме љубов и позитивна енергија пред празниците… Трета година, трета песна… наскоро концерт, на Бадник 6ти јануари да запееме заедно за благословена идна година, пред црквата Свети Димитриј во Скопје. @stefan_filipovski @dimitarandon #veraljubojna @vlatkolozanoski @victorialoba @luboyna

A post shared by ELENA RISTESKA ARTIST (@elenaristeska_era) on

Дали станува збор за нова естрадна романса или само пријателство е во прашање, останува да видиме…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.