Една од водителките на овогодинешната Евровизија Луку Ајоуб на својот Инстаграм профил многумина ја осудија дека открила голем скандал.

Имено таа објави видео стори од подготовките каде се гледа табелата на големиот екран со резултатите и гласањето под која напиша „Не сеуште“, алудирајќи дека тоа не е победникот.

Според моментот на видеото прва на табелата е Швајцарија, додека Македонија се наоѓа на 11 место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.