Поранешните сопружници Џони Дип и Амбер Херд се соочуваат по прв пат на суд поради обвинувања на актерката дека била претепана, по што се појави и аудио-снимка во која пак и таа признава дека го претепала.

Популарниот актер тужеше заради ваквите клевети истакнуајќи дека модринките го нацртала тражејќи отштета од 50 милиони долари, а многу светски актери застанаа во негова одбрана.

Џони Дип се појави во темносино одело со црна марама наместо маска на лицето, додека Амбер следена од две жени, беше во црн фустан, носејќи исто така марама наместо маска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.