Драган Маринковиќ Маца гостувајќи во една емисија, прозборел околу случајот со Северина, па како самохран татко, истакнал дека смета дека „детето најлошо поминало“, бидејќи поминува низ траума.

Јас луѓето не ги познавам, но најлошо помина детето. Треба да се влезе во врска или брак со цивилизирани луѓе, оди оди, па не оди, нема потреба од судови, ниту социјални работници. Нема подлабоко да навлегувам во таа тема бидејќи и јас сум самохран татко, па имам нкои други свои причини за или против. Најважно е дека со партнерот, кога веќе имаш плод на љубовта, тоа деете, доколку тој однос завршил, да поразговарете како двајца возрасни луѓе и да се договрите мирно без тие установи. Детето поминува низ траума, ова што се случува не е добро. Денешните деца побрзо созреваат, дознаваат се преку социјалните мрежи, дознаваат за тие писма, за се – изјавил Маца во емисијата Премиера – викенд специјал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.