Фронтменот на Колдплеј, Крис Мартин и ѕвездата на “Педесет нијанси на сиво” Дакота Џонсон, се разделени, објави “Мирор”.

Причината е што актерката сè уште не е подготвена да има деца.

Еден извор близок на двајцата објаснил: “Крис ѝ дал на Дакота до знаење дека сака што побрзо деца. Но, Дакота моментално и се препушта на кариерата и не е подготвена да има наследници “.

Двајцата се фатија во 2017 година.

Пред неа, Крис Мартин беше сопруг на друга актерка, Гвинет Палтроу. Од нивниот 11-годишен брак, од 2003 до 2014 година, тие имаат две деца, ќерка Епл, 15 и Мојсеј, 13,

Тие продолжуваат да одржуваат добро пријателство. Гвинет се омажи за Бред Фалчук, кој исто така имаше ќерка и син од претходниот брак.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.