„Под вода сите го делиме ѓубрето. Да ја споделиме одговорноста за иднината со чисти океани“, напиша актерката во описот на објавеното видео. Салма и нејзиниот сопруг последните неколку дена престојуваат во Јордан, а поради посветеноста на заштитата на животната средина добија бројни пофалби од своите обожаватели.

„Ти правиш одлична работа“, „Се надевам дека ќе ги инспирираш другите луѓе да се грижат за животната средина вака“, „Браво. Важно е да се отстрани ѓубрето, но многу поважно е да се создаде свест да не се фрла во морето“, „Одлично, многу се гордееме со тебе Салма“, се дел од коментарите на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.