Српскиот пејач Аца Лукас дефинитивно нема да може да ја одржи турнејата во Австралија затоа што визата по втор пат не му е одобрена и покрај тоа што испратил доказ дека не е кривично осудуван во Србија.

На сите наши луѓе таму им испраќам голем поздрав и жалење што стоката не ми овосможи да се дружиме. А, стоката кои од овде правеле преку своите секташки и издајнички канали да не добијам виза, праќале лажно дојави, сега ќе го почувствува мојот гнев. Сега држете се затоа сто сакавте да војувате со мене и јас на вас, влекачи дегенерични, ќе ви го пружам тоа задоволство. Не можам да кажам кој е, но тој кој треба да знае, тој многу добро знае – рекол пејачот за Курир.рс

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.