Лепа Брена била видена во еден ресторан во Белград во друштво на фудбалерот Душко Тошиќ, кого, наводно, се обидувала да го разубеди да не се разведува и да го спаси бракот со Јелена Карлеуша. Таа го убедувала Душко да не ја остави Јелена.

Наводно, Душко сè уште не се откажал од разводот, а Брена смета дека треба да си дадат втора шанса и покрај сите неволји што им се случија. Досега, таа се имала слушнато неколку пати со него, а сега и се виделе со Тошиќ, со цел да го убеди дека разводот не е решение и дека треба да најдат сили за да ја надминат кризата.

Брена зборувала сама со Душко, објаснувајќи му дека без оглед на тоа што се случувало со Јелена, тие секогаш треба да размислуваат долгорочно и тоа е она што ги одржало неа и Боба во брак до денес. Му признала на Тошиќ дека таа и Боба имале кризи во бракот бидејќи се успешни и популарни, но не дозволиле тоа да ја расипе нивната врска и покрај тоа што имало моменти кога влегувале во сериозни расправии“ – тврди добро информиран извор, додавајќи дека пејачката му открила на фудбалерот и некои интимни работи: „Брена му рече дека некoи луѓе сториле се’ и ним исто така да ги разделат, па ширеле секакви приказни и за неа. Луѓето зборувале и дека Боба ја изневерувал, но дека тие сепак минувале заедно низ овие кризи, иако воопшто не беило лесно. Во еден момент, таа му спомнала дека би било убаво за сите да одат во Опатија на јахтата на Саша Поповиќ, за да ги искористат последните топли денови “.

На крајот, сопственичката на Гранд го советуваше Душко да размисли за децата, особено затоа што ќерките се пред пубертет, а тогаш нивните родители најмногу им се потребни. Таа му рече дека Јелена е прекрасна мајка и дека треба повторно да размисли дали навистина тој сака да го напушти семејството. Душко со солзи во очите ја слушал Брена и се извинил, велејќи и неговите деца биле најважната работа во неговиот живот и дека заради нив е подготвени на сè. Кога завршиле со разговорот, Брена ја чекало нејзинаото друштво, додека пријателите дошле по Душко и тој со нив го напуштил локалот видно нерасположен и растревожен“.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.