Италијанскиот бизнисмен и поранешен шеф на Рено во Формула 1, Флавио Бријатор,е започна нова врска, а тоа веднаш предизвика бурни коментари. Неговата нова девојка Бенедета Боси, од Флавио е помлада дури 49 години. Тој има 69, а таа само 20.


Бенедета е студентка на право во Милано, а со Бријаторе поминала викенд на неговиот имот во Кенија, со што на јавноста ѝ ја открија својата романса.

Бизнисменот ја освоил на несекојдневен начин. Иако живее во Монте Карло, пратил автомобил по неа во Милано, а потоа со приватен авион одлетале во Рим. Таму во луксузен хотел ја поминале ноќта заедно.

View this post on Instagram

#backhome #monaco🇮🇩

A post shared by Flavio Briatore (@briatoreflavio) on

Флавио е познат по љубовните врски со славните манекенки. Бил во брак со Елизабета Грегорачи, со која има син, а негови најпознати љубови се Наоми Кемпбел и Хајди Клум.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.