Милош Биковиќ е најангажиран глумец како во Русија, така и во Србија, а поради преголем број на улоги и работа, тврди дека изгледа како да конзумира тешки опијати.

Тоа брзо заморува, затоа што живем во авион и снимам по неколку проекти истовремено, затоа изгледам како хероински зависник. И од тоа сум уморен. Плус продуцирам и играм во театар. Но јас навистина ја сакам мојата работа, така да не се жалам, едноставно тоа се гледа на лице – раскажа Милош, кој моментално работи на серијата “Јужемн ветар“.

Предизвик е да се глуми таква улога (Петар Мареш). Од друга страна и не е. Најголем предизвик е да се дојде до таа улога. А кога веќе ќе ја добиете, работите на неа како и на сите предходни улоги. Сега е предизвик во однос на тоа како ја подигнавме скалата во првиот дел, така сега треба да ја наднминеме – вели Биковиќ.

 

Во серијата, Петар Мараш завршува во затвор, Биковиќ таа сцена ја снимил во Забела

 Не препорачувам на никогао ни за викенд, а камоли подолго да остане таму – рекол тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.