Поп-пејачката Наташа Беквалац откри дека во минатото мислела дека доколку односот не биде крунисан со брак – всушност и не постои, односно дека таа љубов не е сериозна. На самиот крај на годинава, откако му стави точка и на третиот брак, пејачката вели:

Во мене се’ уште се одвива сериозна борба помеѓу она што ми е втемелено кога бев млада жена и она што всушност го чувствував, а тоа е дека во добриот однос не се важни формалностите. Попуштав пред она што го наметнува општеството, бев традиционална и конзервативна“, призна Наташа за „Глорија“, и додаде:

Се борам да бидам општествено прифатена бидејќи многу сум искомплексирана поради тоа што не се однесувам во согласност со рамките што ги поставува општеството.“

 

View this post on Instagram

 

Vidimo se večeras u klubu VERIGE,u Novom Sadu😍…čekam vas❤…Subota klub ELITE ,CIRIH…Volim vas ❤

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) onRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.