Славниот брачен пар од светот на спортот, бившата тенисерска ѕвезда Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг, славниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер, заедно со нивните синови Лука и Леон одлучиле да ја напуштат Америка и да се вратат во Европа.

Откако Бастијан неодамна ја заврши кариерата, го одигра последниот меч за Чикаго, заедно со Ана одлучија да се преселат во земја која е близу до нивните татковите Србија и Германија, изборот паднал на Австрија.

Ана и Бастијан заедно со децата ќе живеат во луксузна вила во малото гратче Вестендорф под Алпите, во близина на Кицбил. Оваа вест ја потврдила и градоначалничката на гратчето, Анамари Плизајз.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.