Северина реши да ги опише последните 54 денови од нејзиниот живот. Односно, периодот откако судот одлучи нејзиниот син да живее со татко му.

 

 

Поминаа 54 дена и поминаа „88 часа“… помина вечност додека тие „скијаат“…
За овој живот многупати доживеав неправда.

Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари, а за големи и сами знаете што сè може да се добие…
Сепак, на 28.11.2019, на ова лице имаше најмногу неправда и тага.
Поминаа 54 денови тага…
Но, во тие денови тага, имаше „88 часа“ радост и 54 дена нивен срам. А, мама добро ми рече – „немој Никој и Ништо да те растажи“.
„Никој и Ништо“ тој 28.11 ме излагаа и ми ги наметнаа нивните тага и срам, но не можат да ми ја тргнат насмевката… ни од оваа фотографија, ни моите бројни нефотографирани насмевки.

Бидејќи „Никој и Ништо“ засекогаш ќе останат „Никој и Ништо“.
Понекогаш стануваат „Никој и Нешто“…
Можеби моментално „случајно“ скијаат, но нас не можат да нè поразат.

Не дозволувајте „Никој и Ништо“ да ви ги наметнат нивните тага и срам и да ви ја тргнат насмевката од лице.
Мене никогаш не ми го направиле тоа… ниту сега… ниту некогаш…
Фала Богу!

Воглавно, во здраво тело – здрав хумор.

На крај, пејачката додала и цитат од филмот „Kako je počeo rat na mom otoku“:

„Алекса врати се дома, ти зготвив тестенини, напиша таа.

View this post on Instagram

Prošlo je 54 dana i prošlo je “88 sati”… prošla je vječnost dok oni “skijaju”… Za ovog života sam puno puta doživjela nepravdu. Bližnji su prodavali moju intimu za male novce, a za velike i sami znate što se sve može dobiti… Ipak, 28.11.2019. na ovom licu je bilo najviše nepravde i tuge. Prošla su 54 dana tuge… Ali u tim danima tuge je bilo “88 sati” veselja i 54 dana njihove sramote. A mater mi je dobro rekla – nemoj da te Nitko i Ništa rastuži. Nitko i Ništa su me tog 28.11. prevarili i uvalili mi svoju tugu i sramotu, ali nisu mi mogli skinuti osmijeh… ni s ove fotografije, a ni s brojnih mojih nefotografiranih osmjeha. Jer Nitko i Ništa zauvijek ostaju Nitko i Ništa. Ponekad postanu Nitko i Nešto… Možda trenutno “slučajno skijaju”,ali nas ne mogu sve “preveslati”. Ne dajte da vam Nitko i Ništa uvale svoju sramotu i tugu i skinu osmijeh s lica. Meni nikad nisu… ni sad nisu… niti će… Fala Bogu! #Skijanje #Veslanje #Sport općenito #U zdravom tijelu zdrav humor #aleksa vrati se doma, skuvala san ti paštašutu #slusajmater #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #zahvalnazasve #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.