Актерката Нина Деан, за неколку месеци ќе стане мајка, а приновата заедно со Мартин ја очекуваат напролет, пренесува 7дена.мк.

 Пресреќна сум. Никогаш не ми било вака и сигурна сум дека Мартин се појави за да го исцртаме и затвориме кругот. Не се двоиме, се смеееме, се сакаме, едноставно знаеме дека сме еден за друг и тука нема некоја филозофија. Среќата не одбра нас, а и ние неа. Бебето само е потврда дека нештата се таму каде што им е местото,-  вели Нина.

На оваа убава вест, многу се радува и мајка и на Нина, Гордана Деан како и нејзиниот сопруг, актерот Кирил Поп Христов – Кили.

Инаку, втората ќерка на Гордана, Јоана која живее во Еквадор летово стана мајка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.