31-годишната пејачка Адел беше фотографирана во спортско издание во Лос Анџелес. На фотографиите се гледа дека таа екстремно ја намали својата тежина. Според информации во странските медиуми, Адел изгубила повеќе од 40 килограми, пред сè преку промени во исхраната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.