Изминатиов викенд, популарната Адел (31), која неодамна се најде во центарот на вниманието поради фотографиите што ги преплавија социјалните мрежи и медиумите, а на кои е евидентно дека популарната пејачка значително ослабела, поточно цели 45 килограми, присуствуваше на венчавката на својата добра пријателка Лаура Докрил.

Е сега, според написите во медиумите, гостите на свадбата не ја препознале пејачката ѕвезда се’ додека се фатила за микрофонот и заедно со невестата испеала неколку свои, но и туѓи хитови.


 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.