четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 117 ново

Белото момче Рик – White Boy Rick

white-boy-rick

Жанр:
крими, драма

Режија:
Јан Деманж

Актери:
Метју Меконахи, Ричи Мерит, Бел Паули, Џенифер Џејсон Ли, Брајан Тајри Хенри, Рори Кокрејн

Заработка:
8,9 милиони долари

Top