сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 29 ново

Слатка мала тајна – A Simple Favor

a-simple-favor

Жанр:
крими, драма, мистерија

Режија:
Пол Фајг

Актери:
Ана Кендрик, Блејк Лајвли, Хенри Голдинг, Ијан Хо, Џошуа Сатин, Гленда Браганза, Кели МекКормак

Заработка:
16 милиони долари

Top