сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 63 ново

Предатор – The Predator

the-predator

Жанр:
акција, авантура, хорор

Режија:
Шејн Блек

Актери:
Бојд Холдбрук, Треванте Родс, Џејкоб Тремблеј, Киган-Мајкл Ки, Оливија Мун, Стерлинг К. БраунТомаас Џејн

Заработка:
24,6 милиони долари

Top