Ламбе Арнаудов

Безбели сега на сите им е јасно зошто Македонија се наоѓа на ова дереџе. Да те води еден тип со помрачен ум, настран и изопачен антинароден политички сексохолик, кој најмногу ужива да спроведува колективен инцест врз сопствениот народ, притоа неиземајќи ги ни децата од своите блиски и далечни сограѓани, самиот претставувајќи се дури и како политички педофил, пцуејќи ги дури и нашите бебиња, демонстирајќи невидена сексуална моќ на сметка на неговиот ум, разум и бедотија од воспитание, сé уште се шета, опстојува и без трошка грижа на совест излегува пред граѓаните и нивните деца кои ги смета за свои сексуални робови и робинки, и секојдневно гази по нашата поединечна и колективна чест и детска невиност.

Предавник од невидени димензии, длабоко ископан и селектиран од најдолната политичка калојнка, човек со нула љубов, патриотизам и родољубие, безумен шарлатански извршител, заедно со своите брат и сестра истојајчани близнаци, Димитров и Шекеринска, срамно тргнаа во поход на уништување на македонскиот народ и татковината Македонија. Ако не ги спречиме сега, ќе го направат тоа што досега не им успеало на цареви, кралевиалијанси, воени пактови и природни катастрофи, болести и црни чуми. Не ги потценувајте! Нивната снага е правопропорционална на нивната омраза кон својот народ и затоа се многу опасни.
Тоа се гниди кои во меѓународниот политички жаргон се нарекуваат политичка бижутерија, морони со никакви човечки, етички и морални вредности и еднократно употреблива трајност, а потоа нивниот краткотраен сјај го прекрива дебел слој на ‘рѓа и се фрлаат на ѓубриште.

Од вакви хиени им е смачено дури и на нивните наредбодавци и гледаат после завршената мизерна и крајно приземна мисија што побргу да се ослободат од нив за да не се срамат.
Знаат дека тој што ги предал своите, потоа не размислува кого ќе предаде, сеедно им е. Лесно ќе менува газди, заради пари, уцени, закани, но никогаш заради каење или грижа на совест.

Изминативе години ни се наврти на сите нас и нé помина и нé пцуеш кога стигна и каде стигна, име, народ, држава, идентитет, машко женско, деца, шарени револуционери, оџи, попови, владици, полицајци, војници, студенти, работници, интелектуалци, гробовите на нашите претци… сé што ти се најде на патот.

Доаѓа 15ти јули, денот за израмнување на сметките. Сега е редот на тебе да влезеш во бурето со задникот на кај отворот за чеп и народот да ти врати. Ќе ти враќа долго, долго и не ќе знаеш каде ти е главата а каде опашот, змијо отровнице на својот народ.

Христијанин благороден сум и не ви посакувам лошо, ама ви советувам – покајте се порано и барајте прошка, или отворете ги вратите на вашите мизерни животи каде лесно ќе влезаттешките и неминливи страдања што во целост ги заслужувате. Сами одлучувате, никој после нема да ви е крив.

Почитувани сограѓани, наспроти ова црнила, ви се насмевнува животната светлина што Господ ја дарува на човештвото еднаква на користење на секој поединец.

ДАСКАЛОТ, ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ, од една страна, лидер на ВМРО ДПМНЕ, човекот врз чии широки плеќи и здрав разум почива изградена, обновена и среќна и радосна Македонија, заедно со своите соработници, херои на денешното македонско време, и од друга страна, народот – чесен, правдољубив, родољубив, благ народ, силно патриотски определен, поврзани со нераскинлив флуид на разбирање, чест и чистота во двете насоки е гаранција за сигурна победа на Македонија на изборите, а потоа и за реконструиран разум, свртен и засилен кон вистинските вредности како поединечни така и колективни.

Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ е едната половина од критичната маса која кога ќе се соедини со народот ќе предизвика демократска економско-социјална, праведна, политичка нуклеарна експлозија и верижна реакција која ќе има еруптивно влијание врз забрзувањето на сите општествено-политички процеси што живот значат.

Ме праша еден пријател, политички неистомисленик: „Од каде ја црпите оваа снага и висок степен на издржливост, истрајност и жилавост?“

Сé додека има предавници не се грижам за жилавоста на Македонецот.

Потоа, се плашам, ќе олабавиме. Не знам, дали за арно или лошо, ама во догледно време не очекувам дека тоа ќе се случи.

Но, едно сум сигурен, предавниците ќе видат ПОБЕДЕНИ.

Ставовите искажани во рубриката Колумни се лични ставови на авторите и не се автоматски и ставови на редакцијата на Republika.mk. Редакцијата на Republika.mk се оградува од ставовите во објавените колумни, а одговорноста за изнесеното во нив е исклучиво на авторот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.