Категорија: Мода и убавина
Мода и убавина 11.11.19 | 12:24

Џесика Алба како принцеза во бисерен фустан

Преубавата Џесика Алба ги украде сите погледи на хуманитарниот гала-настан Baby2Baby, што се одржа во Лос Анџелес. Таа ја покажа новата фризура, а беше облечена во бисерен...

Мода и убавина 04.11.19 | 16:03

Спортски гламур, емоции и студентски приказни за крај на јубилејното, 20. издание на Моден викенд Скопје

Со импресивна ревија на македонската дизајнерка Олгица Ѓоргиева, заврши 20. јубилејно издание на најголемото домашно модно случување, Моден викенд Скопје кое изминатите...

Мода и убавина 03.11.19 | 12:09

Авангарден перформанс на Теодора Митровска во стариот воз на Јосип Броз Тито на Модениот викенд Скопје

Вториот ден на Моден Викенд Скопје кој завршува вечерва во Музејот на Град Скопје почна на железничката станица со авангарден перформанс на Теодора Митровска, која...

Мода и убавина 02.11.19 | 17:20

Запрете го сезонското опаѓање на косата

Напролет и наесен косата поинтензивно се обновува, па затоа забележително е нејзиното опаѓање. За да го спречите опаѓањето, водете сметка за исхраната, но нахраните...

Мода и убавина 02.11.19 | 12:24

Надреалистична мода за старт на 10 години „Моден викенд“

Синоќа почна јубилејната дваесеттата сезона, односно 10 години „Моден викенд Скопје“, годинава заедно со јубилеи, 70 години „Музеј на град Скопје”. Оваа година Модениот...

Мода и убавина 31.10.19 | 21:41

Затвор и забрана за влез во „Зара“ за девојка која постојано враќала облека

Tриесет и двегодишната Таниа М.А. од Сарагоса, Шпанија, доби доживотна забрана за влез во сите продавници на „Зара“ во шпанскиот регион Арагон. Младата Шпанка е осудена...

Мода и убавина 29.10.19 | 12:24

„Мејд ин Маседониа: Модни брендови“ вечерва во Музејот на македонската борба

„Мејд ин Маседониа: Модни брендови“ е насловена модната ревија што ќе се одржи вечерва, во 19 часот, во Музејот на македонската борба во Скопје. Настанот го организираат...

Мода и убавина 28.10.19 | 09:23

Ирина Тошева го отвора јубилејното, 20. издание на Моден викенд Скопје

Јубилејното, 20. издание на Моден викенд Скопје ќе се одржи од 1 до 3 ноември во Музејот на град Скопје, приклучувајќи се кон прославата на 70-тиот јубилеј на овој монументален...

Мода и убавина 25.10.19 | 23:20

Меган во кожено здолниште, луѓето не можеле да ги тргнат погледите од неа

Црвено, тесно здолниште, па дури и кожно. Војвотката од Сасекс Меган, Маркл ги изненадила сите со нејзиното атрактивно издание. За приемот во дворецот Виндзор, каде што...

Мода и убавина 22.10.19 | 22:25

Никој не очекуваше ваков имиџ од Бојана Атанасовска

Пејачката и ТВ-водителка Бојана Атанасовска Скендеровски, која неодамна стана мајка по вторпат, деновиве го смени имиџот и долгата коса, која беше нејзин заштитен знак...

Мода и убавина 22.10.19 | 20:55

Славен шминкер открива едноставен трик за блескав тен и совршено лице

Ако имате проблем со „сивиот”, безживотен и уморен изглед на лицето, а дури ни пудрата не го решава ваквиот проблем, решението доаѓа во вид на едноставен мејкап трик...

Мода и убавина 22.10.19 | 10:06

Кристина Димитриевска ја освои титулата „Мис фотогеничност“ на „Miss Globe 2019“

Македонката Кристина Димитриевска се истакна меѓу убавиците на „Miss Globe 2019“ и ја освои титулата „Мис фотогеничност“. 23-годишната македонска манекенка во блескав црн...

Мода и убавина 21.10.19 | 12:08

Поранешната сопруга на Кајмакоски ќе ја претставува Македонија на „Мис Глоуб“

Кристина Димитријевска (23) од Тетово вечерва ќе ја претставува Македонија на финалето за изборот на „Мис Глоуб“ за 2019 годин, кое по 47. пат по ред ќе се одржи во Улцињ,...

Мода и убавина 20.10.19 | 13:44

Џенифер Лоренс се омажи во најголема тајност

Актерката Џенифер Лоренс (29) се омажи за сопственикот на њујоршката галерија, Кук Марони, на островот Род, пишуваат американските медиуми. Венчавката била одржана во...

Мода и убавина 18.10.19 | 10:32

Наде Талевска ослабна 20 килограми и изгледа одлично

Поп и оперската пејачка Наде Талевска Спасовска ослабна 20 килограми и изгледа одлично. Таа за „Женски магазин“ објасни дека програмата за хроно исхрана која ја добила...

Мода и убавина 16.10.19 | 14:20

Бела Хадид е најубава жена на светот

Тим од научници кои се занимаваат дури и со најситните црти на лицето, ја избраа најубавата манекенка на светот. Според нивната анализа, жена која има совршено пропорционално...

Мода и убавина 15.10.19 | 10:22

Дизајнерката Ирина Тошва ја оживува заборавената традиција, плетењето е одново во мода

Со тридневна работилница под менторство на дизајнерката Ирина Тошева, започна реализацијата на проектот „Нитка“, чиишто учесници ќе ѝ се претстават на јавноста со...

Мода и убавина 14.10.19 | 15:56

Кралицата Летиција во дамска розова креација со кралот Фелипе на Денот на независноста на Шпанија

По повод Денот на независноста на Шпанија, кралицата Летиција и кралот Фелипе присуствуваа на неколку официјални настани во Мадрид. На воената парада, кралскиот пар...

Мода и убавина 14.10.19 | 09:51

Ѕирнете во бјути царството на Кајли Џенер

Кајли Кардашјан-Џенер е најмладата милијардека во светот. До овој статус дојде благодарение на својот мејкап бренд „Kylie Cosmetics“ кој го основа во 2016 година. Погледнете...

Мода и убавина 13.10.19 | 21:18

Георгина Родригез, партнерката на Роналдо покажа зошто е негов избор

Георгина Родригез со новата фотосесија покажа зошто најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо ја избра токму нејзе. 25 годишната манекенка плени со својата убавина....