Категорија: Калеидоскоп
Калеидоскоп 19.05.19 | 12:20

Кој е Данкан Лоренс?

Во вчерашниот натпревар за Песна на Евровизија во Израел, триумфира најголемиот фаворит од Холандија. Данкан де Мор е роден 1994 година и е познат холандски пејач и победник...

Калеидоскоп 18.05.19 | 22:43

Заев: Европа, гласајте за бројот 8

Зоран Заев, преку својот профил на Фејсбук повика да се дадат што повеќе гласови за нашата претставничка, Тамара Тодевска која вечерва повторно имаше феноменална изведба...

Калеидоскоп 18.05.19 | 21:29

Македонците очекуваат Тамара на Евровизија да им донесе вртоглава сума на пари- обложувалниците преполни

Зголемен бројот на уплати во обложувалниците за победа на нашиот претставник на годинешната Евровизија, пренесува Слободен Печат. Цела Македонија е во исчекување на...

Калеидоскоп 18.05.19 | 20:51

Шварценегер нападнат во Јужна Африка, видео покажува колку силен удар прими актерот

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски...

Калеидоскоп 18.05.19 | 16:32

Чудо во Сушево: На сон и се јавил Св. Георгиј со порака дека има спас за нејзиниот живот

Во 2005 година Дубравка Делева, од Сушево, била на смртна постела, нејзините најблиски го очекувале најлошото, кога на сон и се јавил Св. Георгиј со порака дека има спас...

Калеидоскоп 18.05.19 | 10:52

Денес ја славиме Великомаченичка Ирина: Ова никако не смеете да го правите!

Македонската православна црква денес го одбележува споменот на Великомаченичката Ирина, сама легнала во гроб, а кога после четири дена го отвориле таа не била во него… Живееше...

Калеидоскоп 17.05.19 | 23:18

Интересни детали се објавени во Изводот од родените на британското кралско бебе

Во Изводот на родени на британското кралско бебе Арчи, синиот на принцот Хари и на Меган Маркл, се објавени интересни детали, кои до сега не беа познати во јавноста. Според...

Калеидоскоп 17.05.19 | 21:30

Неверојатен настап на Перо Антиќ – заигра Гангам стајл

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ објави несекојдневно видео од неговата игра, но овојпат не на терените, туку во собата со синот. Тој  на својот Инстаграм профил објави...

Калеидоскоп 17.05.19 | 20:48

Зошто сопругот Зоран го исклучил мобилниот за време на убиството на пејачката Јелена?!

И после три години од убиството на пејачката Јелена Марјановиќ истрагата продолжува. По низа осомничени, сепак, најголемиот сомнеж паѓа на сопругот на пејачката, кој...

Калеидоскоп 17.05.19 | 20:21

Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ја ставајте картичката и не подигајте пари

Ако на банкомат забележите вакво нешто ни случајно не ја ставајте картичката и не подигајте пари Насловна › Вести › Актуелно › Ако на банкомат забележите вакво нешто...

Калеидоскоп 17.05.19 | 19:27

Двегодишно дете пронајдено живо откако со денови лутало во шума полна со мечки и којоти

Двегодишното дете Кенет Хауард од Кентаки било пронајдено по тридневна потрага по него, откако тоа излегло од својот дом. Детето било гладно и дехидрирано, а спасувачите...

Калеидоскоп 17.05.19 | 19:14

Манекенка по потекло од Косово, покажа среден прст на црвениот тепих во Кан

Швајцарската манекенка со албанско потекло Хајди Луштаку на црвениот тепих во Кан на фотографите им покажа среден прст среде сесијата кога го покажа своето огромно...

Калеидоскоп 17.05.19 | 16:45

Запросување на „Матурската парда“ – момче клекна пред својата девојка

Овогодишната „Матурска парада” двајца матуранти долго ќе ја паметат. Дали заради вистинско запросување, или пак заради успешна шега, најдобро знаат тие. Како и да е,...

Калеидоскоп 17.05.19 | 15:22

Строги правила за жените кои влегуваат во црква: Лицето на жената ако е со шминка да не целива икони…

Во црква треба да сме пристојно облечени. Зачудува фактот што луѓето никогаш не прашуваат како треба да се облечат за на театар и кино, или кога одат на гости кај пријателите,...

Калеидоскоп 17.05.19 | 14:42

Шокантни фотографии: Тројца мажи во Босна се изживувале со девојка со посебни потреби

Босанските медиуми објавија фотографии кои ја шокираа јавноста. Имено, тројца непознати мажи се возат во автомобил и се фотографирани со гола девојка, a едниот од нив...

Калеидоскоп 17.05.19 | 12:52

Анастасија се отсели од вилата на Цеца: Купува сè, од сувомеснато до помфрит, а остава и бакшиш

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ, неодамна се иселила од семејниот дом каде живееше со својата мајка, братот Вељко и снаата Богдана....

Калеидоскоп 17.05.19 | 11:21

Десет дена пред 40 роденден почина кечерката и манекенка Ешли Масаро

Поранешната кечерка и манекенка Ешли Масаро почина десет дена пред својот 40 роденден. Американката била во нејзиниот дом кога ѝ се слошило. Веднаш била пренесена в болница,...

Калеидоскоп 16.05.19 | 17:59

Мигрантката Нора и полицаецот Боби повторно заедно

За љубовта на Али Нора Аркавази и Боби Додевски се заљубиле пишуваа сите светски медиуми. Курдска муслиманка мигрант и православен полицаец, кои откако се сретнаа на...

Калеидоскоп 16.05.19 | 15:25

Внуката на принцезата Дијана во врска со 60-годишен милионер

Кити Спенсер и Мајкл Луис повеќе не ја кријат својата романса. Откако со месеци кружеа шпекулации дека се во врска, тие беа фотографирани заедно во јавност. 28-годишната...

Калеидоскоп 16.05.19 | 13:59

Лепа Брена има 58 години, а за сите кои ја нарекуваат баба и ја прашуваат кога ќе се пензионира има јасна порака!

Лепа Брена на 20 октомври ќе наполни 59 години, а иако е во топ форма и гласот ја служи, честопати се случува да ја прашаат кога планира да се пенизонира, а има и такви кои...