Категорија: Црна хроника
Црна хроника 12.06.19 | 23:13

Тешка сообраќајна несреќа вечерва, двајца загинати

Две машки лица загинаа вечерва во тешка сообраќајна несреќа која се случила на улица „Првомајска“ во близина на „Мебел Ви“ во правец кон населбата Драчево. Според...

Црна хроника 12.06.19 | 18:07

Со фалсификувана диплома работел во АРМ и МВР

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 47-годишниот Љ.И. од село Лојане, општина Липково, полициски службеник во Полициската станица за Граничен премин „Табановце“,...

Црна хроника 12.06.19 | 17:03

Олимпискиот базен Император: Немилиот настан на удавено девојче не се случи на нашиот базен

По веста за удавено 14 годишно девојче во Базен во Битола со свој демат се јави и раководството на олимпискиот базен Император Битола кои велат дека немилиот настан не...

Црна хроника 12.06.19 | 16:17

Несреќа во Македонија: Се удави 14 годишно девојче во базен

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на олимпискиот базен „Император“ во Битола,...

Црна хроника 12.06.19 | 09:18

Еден загинат и десет повредени во 16 сообраќајки вчера во Скопје

Загинат возач, тешко повреден пешак и девет полесно повредени, е билансот од двете од вкупно 16 евидентирани сообраќајни несреќи на подрачјето на СВР Скопје во изминатите...

Црна хроника 11.06.19 | 20:43

Втора сообраќајка денеска, кој знае која по ред месецов на „Дрезденска“

Црна точка во Тафталиџе е улицата „Дрезденска“, во близина на Катастарот на Република Македонија, каде поради непрописно обележување постојано се случуваат сообраќајни...

Црна хроника 11.06.19 | 17:49

Се трага по 17-годишник, со домашните се искарал за неговата љубов

Ноќва после полноќ во Полициската станица Чаир, Д.Ј.(42) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син Л.Ј.(17). Според пријавеното, Л.Ј. се оддалечил од домот...

Црна хроника 11.06.19 | 17:33

Се истепаа охридски советници

Дваесет и петгодишниот Џ.М., советник во Советот на општина Охрид, во охридската полиција пријавил дека вчера околу 14 часот, додека извршувал работни задачи во oпштина...

Црна хроника 11.06.19 | 17:20

Додека бегал од полицијата удрил три возила, три лица во болница

По полициската потера, вчера околу 17.00 часот на булеварот „Александар Македонски“ полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициската станица Гази...

Црна хроника 11.06.19 | 14:44

Костовски без одговор и аргументи за нелегалното прислушување

Зошто Звонко Костовски ги преснимувал материјалите на мемориски стик, па ги префрлал на својот компјутер во УБК, па дури потоа ги префрлал на ди-ви-ди кое го изнесувал...

Црна хроника 11.06.19 | 11:22

МВР: Шест станари и тројца пожарникари хоспитализирани по пожарот во Кисела Вода

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 14.25 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека на улица „Народни...

Црна хроника 11.06.19 | 11:17

Трагедија на скопската обиколница, загина возач, сопатниците тешко повредени

Рано утрово во 03.40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 11.06.19 | 10:14

Нормализиран сообраќајот кај скопска обиколница

Сообраќајот кој поради сообраќајна незгода утринава на скопската обиколница кај клучка Радишани, во правец од Волково кон Смилковци, беше во прекин е норманлизиран. ...

Црна хроника 11.06.19 | 10:01

Сообраќајка на скопската обиколница – сообраќајот се пренасочува

Поради сообраќајна несреќа изутринава во прекин е сообраќајот на скопската обиколница кај клучката Радишани, во правец од Волково кон Смилковци. Од АМСМ информираат...

Црна хроника 11.06.19 | 09:41

Тројца повредени во сообраќајки во Скопје

Три лица се здобиле со тешки, а 10 со лесни телесни повреди во шест од вкупно 12 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во...

Црна хроника 11.06.19 | 09:28

Превртено возило во Тафталиџе, патниците извадени од пожарникарите

Сообраќајна несреќа се случи утринава во Скопје во близина на Катастарот на Република Македонија. Едно од возилата се превртело, па пожарникарите биле повикани да интервенираат....

Црна хроника 10.06.19 | 22:53

Одреден триесетдневен притвор за државниот секретар, Јахи Јахија

Скопскиот кривичен суд вечерва му одреди триесетдневен притвор на државниот секретар во Министерството за информатичко општество, Јахи Јахија, кого Обвинителството...

Црна хроника 10.06.19 | 21:34

Сакам да ве видам кај мене во двор на коленици и да барате да ви простам

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до родителите на осомничените. Во пораката таа вели дека сака да ги види родителите на убијците...

Црна хроника 10.06.19 | 17:22

Евакуирани 7 станари, еден пожарникар со изгореници и двајца се во болница поради вдишен чад

Противпожарните служби успеаја да го изгаснат пожарот кој ја зафати денеска станбената зграда, во населбата Кисела Вода на улицата ,,Народни херои“ број 23. Акцијата...

Црна хроника 10.06.19 | 16:21

Почна евакуација на станарите на опожарената зграда: Извлечено е девојче

Пожарникарите кои пристигнаа на местото каде се наоѓа опожарената зграда почнаа со евакуација на станарите кои беа заглавени во зградата. Извлечено е девојче кое пред...