Категорија: Твитови
Твитови 31.10.19 | 14:10

Стоилов: И вашите деца го дишат истиот воздух!

Стојанче Стоилов, капитенот на Македонската ракометна репрезентација на својот фејсбук профил напиша: И вашите деца го дишат истиот воздух. Реакцијата на Стоилов се...

Твитови 31.10.19 | 13:28

Карта за влез ќе им наплаќат на шивачките у конфекциите?!?

“Газдите текстилци (кои ги имаат осигурано вработените на 4 саати, ги тераат вработените да враќаат дел од платите и цело К-15, работното време им е 10 саати) бараат…” Вака...

Твитови 30.10.19 | 23:56

Фирма нарачува 10000 инвертори и види чудо власта решава да субвенционира инвертори

Абе дечки, фирма нарачува 10000 инвертори, и види чудо власта решава да субвенционира инвертори во исто време. Некоја приватна фирма ќе купи 2 медицински хеликоптери, а...

Твитови 30.10.19 | 23:15

Барем сега ПМ честичките се проевропски, а не режимски ко порано


Твитови 30.10.19 | 17:20

ВиРус – Луј Витон судство, Шутка стајл


Твитови 29.10.19 | 16:17

Заев да се јави кај мене во Среќни коцки да му доделам гратис датум


Твитови 29.10.19 | 15:45

Заев, ај речи гастроентерохепатологија

Зоки ај речи гастроентерохепатологија pic.twitter.com/au6LJpqNSe — Мартиан (@MartianFromMKD) October 29, 2019

Твитови 29.10.19 | 11:48

Кога прерано ќе ти го изгаснат светлото

На Заев прерано му го изгасија светлото 🙂 pic.twitter.com/Fw6b7QeBiT — Сушанто Рој (@susantoroj) October 29, 2019

Твитови 28.10.19 | 20:22

Власта зборуваше за политички инспирирани пожари, а ниту еден пироман не е фатен

Повторно пожари низ целата држава.И уште еднаш да се потсетиме дека во март и април власта зборуваше за тероризам и политички инспирирани пожари, пишува на Фејсбук Ивор...

Твитови 27.10.19 | 21:31

Aеродром пред и после Златко Марин


Твитови 25.10.19 | 14:41

Јас сум Зоран Заев и сум внимателен што зборам

ВНИМАНИЕ!!! ВНИМАНИЕ!!! Да беше Зоки од Битола, ќе го викаа внимателниО.. 👇 pic.twitter.com/vliWOv84Hd — Трале ТраЛаЛа😎😎😎 (@BaceTrajce) October 24, 2019

Твитови 23.10.19 | 19:35

Мицковски: Oвој Заев поприлично се запрља, не се пере више


Твитови 22.10.19 | 21:33

Укинато местото наставник по македонски јазик

Најновата реформа во образованието, се уќинува наставник по МАКЕДОНСКИ јазик и литература и се воведува Наставник по мајчин јазик и литература ! Вака од прилика би...

Твитови 22.10.19 | 17:19

Прашање или виц?

Прашањево на новинарката го сфатија како виц А реакцијата е хит👇👇👇 👉Пфффф… Хахахахахахахаха🤣😂🤣 pic.twitter.com/YW5mbD2Pvq — MITE NAJDOFF (@Kalabalak_) October 22, 2019

Твитови 21.10.19 | 10:04

Михајловски: Убаво би било да ги реновираат затворите на време


Твитови 21.10.19 | 09:00

Сам себе утепал…

Др. Џекил и Мр. Хајд за овој се мала беба.#ЈаСумИзјавилДекаИмаПисменаГаранција pic.twitter.com/KodDBHsf8q — Мадмазел Мимоза (@PrepodobnaTaisi) October 20, 2019

Твитови 19.10.19 | 20:03

Познати носителите на изборните листи на СДСМ

Носителите на @SDSMakedonija во 6те изборни единици на Македонија pic.twitter.com/MwJ6eLbHao — Демир (@Trollowsky) October 19, 2019

Твитови 18.10.19 | 12:16

Заев за оставката се обрати до народот

Реков ќе дадам оставка ако не дадат датум: pic.twitter.com/KYyQAJnY7x — Сикарио (@sicario_mk) October 18, 2019

Твитови 18.10.19 | 11:13

Макрон му појасни на Заев на наједноставен начин

Заев: Не го гасете светлото кон ЕУ! Макрон: Светло се гааааааасссснееееееее.. Само за тебе, само за тебеееее.. Мп3.. 😂 pic.twitter.com/0pt8zkkEiq — Трале ТраЛаЛа😎😎😎 (@BaceTrajce) October...

Твитови 18.10.19 | 00:11

Се јави и советникот за Франција, Александар Ружин: Што се уште неколку месеци?