Категорија: Твитови
Твитови 08.05.19 | 21:54

Ова неизживеаново ќе ја бутне почесната гарда само да го има на сликите

Има причина зошто тепихот е доволно широк само за 2 личности-домаќин и гостин. Ова неизживеаново ќе ја бутне почесната гарда само да го има на сликите. Максимум Северна....

Твитови 07.05.19 | 20:07

Aко Папата одеше во Битола…


Твитови 07.05.19 | 17:32

„Твитер“ за Папата

Колку километри ќе трча Папата шо ги затворија сите улици? — Мр Моџо Килингтон (@mojokilington) May 7, 2019 Папата пред и по средбата со Заев. pic.twitter.com/TXTCnMalXj — Sweet but bearded🧔🏽 (@_Bradestiot)...

Твитови 07.05.19 | 17:16

Зошто Папата не сака да го бакнуваат политичари?


Твитови 05.05.19 | 22:47

Силјановска: Битката продолжува, никогаш Северна!

Битката за Македонија продолжува. Никогаш Северна само #Македонија! — Гордана Сиљановска Давкова (@gogamkd) May 5, 2019

Твитови 03.05.19 | 12:50

Светот ја крие маршутата на Папата, Македонија ја откри

Секаде во светот, кога доаѓа Pапата, маршутата на движење се чува во тајност. Во Македонија пред време се асфалтира маршутата, сите да ја знаат. Ова е интересна твитер...

Твитови 01.05.19 | 15:39

Те нема ко датум за преговори…


Твитови 23.04.19 | 12:44

Ни швалерките не го гласаа… е*ати е*ачот

Кирацовски ни швалерките во Битола не го гласаа, ебате ебачот… — Dimko (@ddimkooooo) April 21, 2019

Твитови 23.04.19 | 12:25

Крај на сексуалниот живот на Кирацовски


Твитови 22.04.19 | 10:39

2024-та трета среќа за Пендаровски

Ајде па Стево да се кандидира и 2024-та, трета среќа. — Мр Моџо Килингтон (@mojokilington) April 21, 2019

Твитови 17.04.19 | 00:13

1€ за Виц’то, 1€ за Notre Dame!

1€ за Виц’то, 1€ за Notre Dame! – коментира пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. Виц’то душа напатена – додава твитерџија којго следи Милошоски. 1€ за Виц'то,...

Твитови 13.04.19 | 10:56

Тричковски во мисија да навредува и шири говор на омраза

Бранко Тричковски продолжува да навредува и шири говор на омраза. Овој пат на мета се најде изборниот слоган на кандидатката за претседател на Македонија.

Твитови 11.04.19 | 10:32

Глупоќата, овој пат, во пишан збор

Повторно емотивно истурање од дамата од Прилеп кон херојот Зоки. Но, овојпат во пишана форма. pic.twitter.com/9VelKwLdZ9 — Мартиан (@MartianFromMKD) April 10, 2019

Твитови 09.04.19 | 16:46

Собранието да се вика „Крсто Мукоски“, бидејќи никој не го наполнил како него!

Денешната одлука на Владата да ја преименува Национална арена „Филип Втори Македонски“ во „Тоше Проески“ беше доволна провокација за овој твит.

Твитови 08.04.19 | 14:55

Птица лета и во НАТО ќе си слета

Struski veceri na patetikata .. pic.twitter.com/TiXU2hyIVh — Семир (@Semir_k11) April 7, 2019

Твитови 06.04.19 | 23:15

Заев го постави единствениот филтер на РЕК Битола

“Заев го посети РЕК Битола и направи селфи” То е единствениот филтер шо ќе го видиме од овие на РЕК. — Мр Моџо Килингтон (@mojokilington) April 6, 2019

Твитови 06.04.19 | 23:06

По митингот на Стево во Радовиш, Стојанче Ангелов размислува на самоубиство?

ИСКУШЕНИЕСамо што излегов од Радовиш каде сите кои ги сретнавме ни рекоа дека ќе гласаат за Стево, пред мене се испречи еден голем камион. Ех, да му се отвори сега приколицата,...

Твитови 04.04.19 | 11:29

Да се прекрстиме… И со сидро напред!

ДА СТАВИМЕ СИДРО КОЕ ШТО ЌЕ ВЛЕЧЕ НАПРЕД wait what 🤔 pic.twitter.com/e1WigyMaR0 — Финодете (@finodete_666) April 4, 2019 🤣🤣🤣 pic.twitter.com/pBJqOLpgdY — Црна Мачка (@crna__macka) April 4, 2019 Пошо Стево е ендемски...

Твитови 03.04.19 | 14:00

Еее, Гоце Гоце, да можеше да ја видиш ќерка ти…

#ОнаКога ќе ти кажат што да кажеш. Ее Гоце Гоце, да можеше да ја видиш ќерка ти. pic.twitter.com/gMYv8W1mcf — Финодете (@finodete_666) April 2, 2019

Твитови 03.04.19 | 08:16

Ципрас и неговата инвестиција

Ципрас сликан со најдобрата грчка инвестиција на сите времиња pic.twitter.com/6eiitDx5BM — Игорче Развигорче (@Igor_rujo) April 2, 2019 “Здраво, јас сум Крсто вратарот. Да не ја отворив вратата,...