Категорија: Останати спортови
Останати спортови 31.10.19 | 13:17

Среде тениски терен: Играч нокаутираше судија со рекет

Американскиот тенисер Мајкл Мох дивеејќи со рекетот го удрил линискиот судија и го повредил. Инцидентот се случил на натпрвар во Шарлотвил. Мох губеше од Даријан Кинг...

Останати спортови 30.10.19 | 10:22

МОК им одговори на иницијаторите: Нема основа за вонредно собрание

Македонскиот олимписки комитет одговори на барањето на Инцијативниот одбор за уредување на односите во МОК, кој пред десетина дена на прес-конференција ја презентираше...

Останати спортови 29.10.19 | 13:52

Македонски олимписки комитет пред суспензија: ИОК нареди да се смени Законот за спорт

Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) се закани дека ќе го суспендира Олимпискиот комитет на Северна Македонија (МОК), доколку не го промени својот закон за спорт...

Останати спортови 29.10.19 | 09:30

Македонските каратисти со медал се враќаат од СП во Чиле

Македонскиот каратист Бојан Костов го освои третото место и бронзениот медал на 11. Светско карате првенство за кадети, јуниори и постари јуниори У21, кое се одржа од 23...

Останати спортови 28.10.19 | 12:34

Федерер се повлече од турнирот во Париз

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се повлече од турнирот во Париз (Франција), пренесува прес-службата на натпреварувањето. Во второто коло Федерер требаше да игра...

Останати спортови 27.10.19 | 22:30

Хамилтон победи во Мексико, но теоретски се уште на ја обезбеди титулата

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката од Шампионатот во Формула 1 возена вечерва за Големата награда на Мексико. За Хамилтон ова беше 83. победа во неговата кариера...

Останати спортови 27.10.19 | 18:32

Најдобар и дома: Федерер го освои и Базел

Швајцарецот Роџер Федерер го освои турнирот во родниот Базел по јубилеен 10-ти пат. Тој попладнево во финалето го совлада Алекс Де Минаур од Австралија со 2-0. Федерер...

Останати спортови 24.10.19 | 14:50

Македонски милионер ја побара за жена шампионката на Вимблдон: Тој морал да ги исполни чудните услови на нејзиниот татко

Поминаа неколку дена откако шпанскиот тенисер Рафаел Надал го кажа судбоносното Да на својата долгогодишна избраничка Марија Франциско Парељо. Како што пишуваат медиумите,...

Останати спортови 23.10.19 | 18:55

Одбра крај на болката која ја трпеше години: Извршена евтаназија врз златната параолимпијка Верворт

Белгиската параолимпијка, Марик Верворт, го активираше барањето за евтаназија, што значеше крај на нејзините маки, и смрт. Верворт која имаше 40 години, а на Параолимписките...

Останати спортови 23.10.19 | 18:12

Хамилтон: Конфигурацијата на патеката во Мексико е најлоша за Мерцедес

Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес...

Останати спортови 23.10.19 | 16:39

Федерер можеби нема да игра на завршниот Мастерст во Париза

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер може да го пропушти најновиот „Мастерс“ турнир во Париз, кој започнува на 28 октомври. Турнирот на тврди подлоги во „Берси“ не е вклучена...

Останати спортови 19.10.19 | 22:31

Надал не го покани Ѓоковиќ на свадба, но заедно ќе бидат на медениот месец

Рафаел Надал денеска се жени со својата долгогодишна девојка Мери Перелјо, позната под прекарот Чиска, и не го покани својот ривал Новак Ѓоковиќ на свадбата на островот...

Останати спортови 19.10.19 | 18:31

Надал и неговата девојка се венчаа во замокот кој е најскапо приватно сопствеништво во Европа

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал и неговата долгогодишна девојка Марија Франциска Перељо – Чиска, се венчаа денеска на северот на Мајорка, во кругот на семејството и...

Останати спортови 19.10.19 | 11:54

Денеска се жени Рафаел Надал

Познатиот тенисер Рафаел Надал (33) денеска ќе се ожени со својата љубов од детство, Мери Парело (31). Свадбата ќе се одржи во Мајорка, на имотот Ла Форталеца. Од она што досега...

Останати спортови 18.10.19 | 23:47

Секси кечерката Лана со провокативна масажа

Американската кечерка Лана Деј ги излуде фановите со ново провокативно видео. Овој пат згодната Лана е на кревет за масажа со црномуресто момче кое е нејзин колега....

Останати спортови 17.10.19 | 09:31

Американскиот боксер Деј почина во болница четири дена по страшниот нокаут во Чикаго

По четиридневна битка за својот живот амеиканскиот боксер Патрик Деј им подлегна на тешките повреди на мозокот кој ги заработи на борбата против својот сонародник...

Останати спортови 15.10.19 | 13:14

Серена Вилијамс: Oд Гугл дознав дека Алексис има дете

Тенисерката Серена Вилијамс изјави дека не знаела оти нејзиното тогашно момче Алексис Оханијан, а денес сопруг, има дете од претходен брак. Тие биле шест месеци во брак,...

Останати спортови 15.10.19 | 09:22

Нокаутот кој го згрози спортскиот свет, Деј се бори за живот

Американскиот боксер Патрик Деј се бори за живот по боксерскиот меч во кој беше нокаутиран од страна на Чарлс Коновел. По девет рунди еднаква борба, Коновел со силен...

Останати спортови 14.10.19 | 23:46

Публиката уживаше во нејзиниот настап: Ова е најзгодната хокеарска навивачка

Почнаа возбудувањата во американската хокејарска лига. NHL натпреварите знаат да бидат интересни како долу на мразот така и на трибините. На натпреварот помеѓу Бостон...

Останати спортови 14.10.19 | 18:45

Уште тој трофеј му недостасува: Федерер ќе игра на Олимписките игри

Швајцарската тениска легенда Рожер Федерер, откри дека планира да учествува на олимпискиот турнир во Токио следната година. Федерер играше демонстративен натпревар...