Категорија: Естрада
Естрада 29.04.20 | 23:29

Карантински роденден – Каролина Гочева наполни 40 години

Македонската пејачка, која јавноста будно ја следи од мали нозе на нејзиниот пат до ѕвездите, вчера наполни 40 години. На социјалните мрежи Каролина Гочева се пофали...

Естрада 29.04.20 | 22:50

Возел „Порше“ без возачка: Приведен Дарко Лазиќ

Фолк пејачот Дарко Лазиќ е приведен во местото Брестач. Тој управувал „Порше панмера“ без возачка дозвола. Возачката му е одземена откако тој минатата година направи...

Естрада 27.04.20 | 23:10

Аца Лукас го нападна доктор Несторовиќ: Доста веќе зборуваш за корона, јас не ти кажувам што е Ц дур

Фолк пејачот Аца Лукас го нападна еден од најдобрите српски епидемиолози Бранимир Несторовиќ дека постојано зборува за болести, епидемии и за корона вирусот и оти на...

Естрада 27.04.20 | 11:29

Пејачката отиде кај бившиот за време на полициски час, тој ја пријави во полиција

Српската пејачка Слаѓана Милошевиќ вчера во Сремска Митровица била приведена за прекршување на полицискиот час. Како што пренесуваат српските медиуми, таа во текот...

Естрада 27.04.20 | 09:06

Канје Вест стана милијардер

Американското списание „Форбс“ објави дека раперот Канје Вест, како претходно и неговата сопруга Ким Кардашијан, се вброи меѓу луѓето што имаат над милијарда долари...

Естрада 26.04.20 | 21:57

И по толку години не го преболела: Песната „Још те волим“ од „Нови фосили“ ја потсетува на него

Едногодишна страсна љубов, која и ден-денес ја памети 56-годишната пејачка на „Нови фосили“ Сања Долежал. Сања имала 22 години кога се запознала со Дражен Петровиќ, а...

Естрада 26.04.20 | 20:13

Неда Украден побара помош за музичарите: Сите имаме семејства што ги издржуваме од оваа работа

Популарната пејачка Неда Украден (69) поради коронавирусот и грижата за сопственото здравје и здравјето на своите најблиски, одвоена е од семејството и во моментов живее...

Естрада 25.04.20 | 10:00

Хрватски и српски пејачи побараа пари од државата, Аца Лукас жесток: Срамота е да барате, продајте си ги вилите, мерцедесите…

Пандемијата го загрози животот на сите, па и на пејачите. Целата балканска естрада, па и јавноста е на нозе- дали треба да им се дадат пари, поради пропаднатите тезги и...

Естрада 25.04.20 | 09:22

Александар и Дац со позитивна енергија во карантин – „Корона чао“

Супер преработка, позитивна енергија и насмевки понудија Александар Митевски и Дац со најновата преработка на познатата песна „Бела чао“, а својата верзија ја насловија...

Естрада 24.04.20 | 15:01

Коронавирусот бил фатален: Наталија почина на само 29 години

Младата пејачка Наталија Лазиќ од Обреновац почина во Институтот за онкологија на 29-годишна возраст. Наталија, поранешна учесничка во шоуто „Јас имам талент“, се борела...

Естрада 24.04.20 | 13:36

Златен ланец, прстен и ултра краток розов фустан, вака отишла Цецa на матура

Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм во една прилика направила лом, бидејќи објавила фотографија стара 29 години. Во краток розов фустан со балон ракави пејачката...

Естрада 24.04.20 | 12:59

Маките на очајната домаќинка: Нивес не може да ја дофати прашината

Пејачката и актерка Нивес Целзиус времето во изолација го користи за чистење во домот. Таа на Инстаграм се пофали дека е очајна домаќинка и оти сака се да свети. Нивес...

Естрада 24.04.20 | 12:31

За 150.000 евра: Поранешниот криминалец Кристијан Голубовиќ влегува во „Задруга“

Поранешниот криминалец Кристијан Голубовиќ влегува во реалното шоу „Задруга“ наесен. Тој се соочува со големи финаниски проблеми по излегувањето од затвор и затоа...

Естрада 24.04.20 | 09:41

Охридскиот инспектор решава „тешки“ криминални дела – не го пропуштајте ЦСИ Охрид

Што ако нашите политичарите беа бебиња и како Златко Калински би звучел кога би коментирал за ЈСП, ќе гледаме во новата „Еден на Еден“ – „Скеч шоу 2“. Во недела, на...

Естрада 20.04.20 | 15:01

Јоксимовиќ вулгарен на социјалните мрежи, твитерџиите го нападнаа

Популарниот балкански пејач Жељко Јоксимовиќ изненади со безобразен и суров коментар на социјалните мрежи. Можеби неговиот коментар немаше толку да ги вонемири твитерџиите...

Естрада 19.04.20 | 21:05

Идила: Maртин од „Некст Тајм“ замина на село

За празникот Велигден многумина одлучија да заминат од градовите и да отидат на чист воздух. На таков чекор се одлучи и Мартин од дуото „Некст Тајм“: Toj отиде во село...

Естрада 19.04.20 | 13:37

Џокси со интересна порака за Велигден: Заљубување догодина, седете дома!

На социјалните мрежи, Џокси, кој е познат по антологиската песна „На Велигден сум се заљубил“ изпрати интересна порака: Заљубуење догодина, седете дома!, напиша на пораката...

Естрада 18.04.20 | 22:32

„Седи си дома Талент шоу“ со Панчев и Начевски како судии, а ДНК, Лозано, Весна Бејби и Сара Мејс како натпреварувачи

Кој најдобро може да се снајде со пејачки предизвици: Лозано, Панчо од ДНК, Андреј од ДНК, Сара Мејс или Весна Бејби, ќе гледаме во новата Еден на Еден – „Седи си дома...

Естрада 18.04.20 | 22:20

Се заразила во Македонија, сланината многу ѝ помогнала – пејачката Пепи за искуството со Ковид-19

Македонската пејачка Пепи Димоска последниот месец го помина во борба против коронавирусот, кој вели го фатила во Македонија пред да се врати во Германија. За читателите...

Естрада 16.04.20 | 19:05

Чолиќ: Што дочекав, да не можам да си ги видам ќерките!

Иако е тешко да се замисли, Здравко Чолиќ има 68 години и спаѓа во категоријата на граѓани на кои им е забрането движењето во Србија. Властите таму забранија да излегуваат...