Категорија: Двоглед
Двоглед 02.09.20 | 16:46

Дивоградбата кај Мавровка е овогодинешниот добитник на наградата „Нефи Усеини“

Бесправно изградениот објект пред т.ц. Мавровка во Скопје, кој после повеќемесечни перипетии конечно денес започна да се урива, е овогодинешниот добитник на наградата...

Двоглед 04.07.20 | 17:49

И Црвенкапа реагираше затоа што ја ставиле во спот со Заев и Рускоска

Црвенкапа во соопштение до јавноста испрати реакција до ВМРО-ДПМНЕ затоа што во спот во кампањата за изборите на 15-ти јули е ставена во исто сценарио со, како што вели,...

Двоглед 15.06.20 | 20:24

Заев: Мојата чудесна земја северџанска

Не се само германските езера и планини се рај за 6000 денари (колку што е ваучерот за летување во Македонија). За исто толку пари можете да летувате и во Тетово, Македонски...

Двоглед 08.06.20 | 20:22

Анимал Бунди со реакција на изјавата на Караџовски, кучињата биле навредени од споредбата

Анимал Бунди испрати реакција во името на македонските кучиња во која се напаѓа споредбата на претседателот на комисијата за заразни болести, епидемиологот Караџоски,...

Двоглед 07.06.20 | 19:04

Шекеринска и Шилегов: „Блазе си ви што останавте во Скопје, многу ни е тешко и едвај чекаме да се вратиме“

Радмила Шекеринска и Петре Шилегов испратија заедничко соопштение од Маврово во кое истакнуваат дека поминуваат низ многу тежок период во викенд-карантинот. „Поздрав...

Двоглед 04.06.20 | 11:28

Пендаровски прогласи воена состојба во Дебар Маало, еснафот од Арачиново со поддршка

По информациите на многу објективни медиуми дека единиците на ЕБР интервенирале во локал во Дебар Маало со цел да проверат дали има гости во ентериерот на одреден угостителски...

Двоглед 18.05.20 | 09:30

Маж од Штип хоспитализиран на нервно откако се обидел да ги сфати зборовите на Заев

Маж од Штип вчера бил хоспитализиран на клиниката за невропсихијатрија во Скопје откако се обидел да сфати што зборува екс-премиерот Зоран Заев. Лицето според сведоштвото...

Двоглед 30.04.20 | 20:23

Красимир Каракачанов нов советник на Пендаровски

Бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов е назначен за нов советник на претседателот Стево Пендаровски. Каракачанов ќе го советува Пендаровски за односите...

Двоглед 28.04.20 | 13:35

Гугл и Фејсбук планираат да ја купат Република Македонија

Гигантите Гугл и Фејсбук планираат да ја купат Република Македонија, соопштуваат извори од владата за „Двоглед“. На ваков чекор технолошките гиганти се одлучиле затоа...

Двоглед 27.04.20 | 14:01

Протест за правда на СДСМ вечерва пред домовите на Мукоски, Арнаудов и Василевски

СДСМ вечерва ќе одржи протести за правда пред домовите на екс-пратениците Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов и Сашо Василевски. Од СДСМ велат дека на протестот ќе се пратат...

Двоглед 13.04.20 | 12:33

Папагалчето Кико добива екстра излез за време на полицискиот час

Министерството за информатичко општество додели посебна дозвола за излез на папагалчето Кико, едно од најпознатите миленичиња во државата, зато што му припаѓа на техничкиот...

Двоглед 15.03.20 | 15:38

Што ќе се случеше ако епидемијата беше во мај 2017 – Кацарска ќе судеше од утро до мрак, Миле ќе беше во притвор

Што ќе се случеше ако директорката на кожно која не пријавила симптоми, а се движела со многу луѓе и ги заразила, беше од ВМРО-ДПМНЕ, а епидемијата се случеше во мај 2017? Веднаш...

Двоглед 10.03.20 | 09:23

Заев се премисли: Директорката не е болна, не наседнувајте на вести од непровладини медиуми

Шефот на СДСМ Зоран Заев ги корегираше дијагнозите на лекарите кои утврдија КОВИД-19 кај директорката на клиниката за кожни болести, Нина Цаца Билјановска. Според Заев,...

Двоглед 09.03.20 | 15:38

Филипче: Директорката ќе биде наградена, кивала во лакт!

Вонредна прес-конференција свика министерот за здравство Венко Филипче на која ги соопшти деталите за директорката на Клиниката за дерматологија Нина Цаца Биљановска,...

Двоглед 03.03.20 | 10:08

Заев вети по две виршли за секој сиромав граѓанин

Премиерот Зоран Заев претставувајќи ги новите проекти на СДСМ пред изборите на 12-ти април вети по две виршли за секој сиромав човек кои ќе им помогнат на најпогодените...

Двоглед 22.01.20 | 13:20

Вице Заев ја преименува менувачницата „Пе-Он“ во „Медена земја“

Легендарниот менувач на пари Вице Заев одлучи да го промени името на својата штедилница „Пе-Он“ во „Медена земја“, известува порталот сегледаменаврвот.мк. Ваквиот...

Двоглед 21.01.20 | 14:50

Коста Петров на Атиџе ѝ ја подари „Се гледаме на врвот“: Оваа книга ќе ја избави од глупостите со пчелите кои ѝ носат сиромаштија

Новиот шеф на пи-арот во СДСМ Коста Петров оствари средба со ѕвездата на „Медена Земја“, познатата Атиџе, на која и подари копија од неговата книга „Се гледаме на врвот“,...

Двоглед 16.01.20 | 23:17

Љупчо Николовски им забрани на функционерите на СДСМ да се сликаат со Боки 13 до 12 април

Генералниот секретар на СДСМ во тајна депеша наменета до сите функционери на партијата изрече строга забрана истите да се сликаат со Боки 13 до денот на изборите, 12 април. Според...

Двоглед 10.01.20 | 11:06

Џабир Серала и Саше Аналитико открија дека се близнаци

Познатите индустријалисти Џабир Серала и Саше Аналитика се браќа близнаци. Оваа шокантна, но радосна вистина била откриена сосема случајно за време на рутински медицински...

Двоглед 08.01.20 | 11:49

Иран во паника по заканите од Македонија, ајатолахот му се извини на Дане Талески

„Простете ни, погрешивме. Нема да се повтори“ – ова е краткиот твит на ајатолахот Али Хаменеи упатен кон македонскиот иден амбасадор во НАТО, Дане Талески. Врховниот...