Категорија: Двоглед
Двоглед 22.02.19 | 12:58

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Костадин Костадинов изненадно престана со лажење, сопартијците и јавноста во шок!

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов одеднаш престана со лажење, велат извори од неговото семејство кои не се вработени во државна институција. Според нив, на Костадинов...

Двоглед 14.02.19 | 10:35

ОФИЦИЈАЛНО: Заев добитник на Нобеловата награда за Мира

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев е овогодинешниот лауреат во премиерното доделување на Нобеловата награда за Мира, признание кое им се доделува на сите...

Двоглед 13.02.19 | 11:22

Заев: Нема предвремени избори додека не се вработат сите од фамилијата на Мира Дизел

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев изјави дека на синоќешната седница на Извршниот одбор на СДСМ било одлучено да не се оди на предвремени парламентарни...

Двоглед 09.02.19 | 10:47

Заев на Белопета ќе му поклони дел од отстранетата ограда

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев најави дека на директорот на скопскиот џез фестивал Оливер Белопета ќе му подари дел од отстранетата ограда околу владата...

Двоглед 07.02.19 | 13:57

Шекеринска ќе ги отстрани бравите во своите 5 станови

Радмила Шекеринска најави дека ќе ги отстрани бравите од сите свои 5 станови, со цел и тие простори да станат достапни за граѓаните на Република Македонија. Оваа нејзина...

Двоглед 07.02.19 | 10:18

Заев се осеќал како мајмун зад решетки – жива ограда ќе никне на местото на железната

На редовната седница на Владата одржана во вторникот беше одлучено да се тргне оградата од ковано железо, а на нејзино место да се засади живица, жива ограда која ќе...

Двоглед 30.01.19 | 15:14

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Заев и Ципрас номинирани за Оскар

Премиерите на Република Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, се номинирани за Оскар и меѓу главните фаворити за освојување на златната статуетка на доделувањето...

Двоглед 17.01.19 | 16:07

Вице Заев се преценил, затоа не се појавил

Семејна драма се одвивала синоќа преку скајп во семејството Заеви. Летале штаки, скии, сноуборди на сите страни, фрлал премиерот со снежни топки кон Струмица и му карал...

Двоглед 29.11.18 | 23:00

Шилегов препорачува: Играјте ја онаа мојата!

Helix Jump 2 e играта која градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ја преферира додека во Собранието се расправа за енормното загадување во градот. Прво се обидов со Candy crush...