Некогаш горештината знае да ве одврати од идејата за секс со партнерот, но постои начин да уживате кога времето е неподносливо жешко без да се чувствувате ужасно во сексот.

Коцките мраз се идеални за жешка односно разладена предигра. Грицнете една коцка мраз и водете ја по телото на вашиот партнер. Вклучете вентилатор или направете провев и уживајте во вжештената атмосфера разладени.

Сексот под туш би требало да ви е прв на листата во жешките денови. Ем нема да се испотите, ем ќе се работите и среќни и чисти ќе излезете од бањата покрај валканите работи кои сте ги правеле со партнерот.

Заменете го креветот со цврсти и ладни површини. Бидете авантуристи и нафрлете му се на парнерот на под или на плочки. Бирото во работната соба е исто така добра опција за секс во лето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.