Сите парови кои ја практикуваат позата 69 ќе бидат воодушевени кога ќе слушнат за позата 70, што всушност е изменета верзија на првата.

Позата 69 имплицира дека мажот и жената се задоволуваат меѓусебно орално, но во лежечка позиција, додека позата 70 се изведува во стоечка положба.

Како да „се наместите”?

Во оваа позиција, мажот треба прво да клечи. Жената стои пред него со свртен грб и ги крева нозете околу вратот.

Кога жената ги потпира рацете на подот, мажот малку се крева и може да започне љубовната игра.

Во оваа позиција, нејзината вагина е на ниво на неговите усни, а неговата машкост е на ниво на нејзините усни. Ако жената се чувствува доволно безбедна, може да ги премести рацете од подот до неговите бутови.

Искусените во оваа позиција, истакнуваат дека ваквото сексуално или орално искуство е незаборавно и недвосмислено обезбедува игра за паметење, но исто така бара одредена физичка сила.

Исто така, тие забележуваат дека позата „70“ никогаш не треба да се изведува под дејство на алкохол или што било посилно, затоа што падот од толкава висина на главата или вратот на дел од ’рбетот може да предизвика сериозни последици. Затоа, внимавајте на главата!

Трик за подобро уживање

На крајот, тие откриваат трик, а тоа е – лубрикант. Имено, ако претходно ставите лубрикант на градите и стомакот, нема да има непријатно триење помеѓу вас и вашиот партнер, така што вашите тела ќе можат ритмички да уживаат во ова превртено орално задоволство.

Само, и бидете внимателни со тоа, лубрикантот не смее да ви стои на нозе или на дланки за дамата да не ја изгуби рамнотежата и да се лизне.

Може секој ден

А, кога станува збор за орално задоволување, освен позите „69“ и „70“, тука е и позата „68“, за која сите што ја испробале се колнат дека би сакале да ја практикуваат секој ден.

Овој перформанс на позата „69“ е толку добар што може да влијае на многумина, така што тие често се чувствуваат похотно, возбудено и диво.

Што да правите?

Прво – опуштете се. Особено ако сте еден од партнерите кои ќе ја примат позата „68“.

Имено, оваа поза не бара акробатска вештина како позите „69“ или „70“. Додека едниот партнер лежи на грб со свиткани нозе на колена, другиот партнер лежи на грб со свртено тело во спротивна насока.

Визуелизирајте се – потпрени сте на грбот на колената на партнерот, а меѓуножјето треба да биде на неговото „лице“ или уста.

Ние веруваме дека сè ви е јасно – ова е поза што ќе ви овозможи крајно орално задоволство, бидејќи целото внимание е насочено само кон вас и вашата интимна зона. Исто така, рацете на вашиот партнер се слободни, така што тој може да ве гали со нив, а вие самите.

На многумина им се допаѓа на тој начин

Истражувањето спроведено од страницата „tango.com“ меѓу нејзините корисници, вели дека „68“ е совршена поза заради задоволството што го пружа, посветеноста кон еден партнер, но и можноста за истражување на сè што ни одговара во орален секс Тоа, додаваат тие, не е можно во позите „69“ или „70“.

Кај оваа поза можете да му го олесните партнерот кој ви пружа орално задоволство потпирајќи се на лактите и намалувајќи ја тежината на вашето тело што тој го носи додека е и онака „зафатен“.

Сега кога сте поучени, препуштете се на задоволството!

Извор: кумановски муабети

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.